KURZ NA OSOBNÍ AUTOMOBIL

Co obsahuje balíček KURZ NA OSOBNÍ AUTOMOBIL?

 • individuální a příjemný přístup instruktora / učitele – neustále se zdokonalujeme ve výuce autoškoly podle nejnovějších učebních metodik a právních předpisů
 • zajímavou výuku v moderní klimatizované učebně
  výcvik v nových vozech Škoda KAMIQ, RAPID a VW GOLF
 • cvičné hodiny na 3D simulátoru automobilu
 • praktický tréning na nejmodernějších výukových pomůckách (“opilecký” simulátor, torso dospělého s anatomickými znaky, automatizovaný externí defibrilátor a další)
 • WIFI internet na učebně zdarma
 • výuku teorie s projekcí nejnovějších výukových programů

Charakteristika kurzu:

Opravňuje k řízení motorových vozidel, s výjimkou vozidel skupiny A1 a A, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče, k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg
Opravňuje dále k řízení motocyklu s automatickou převodovkou (skůtru) o objemu maximálně 125cm3 a výkonu maximálně 11kW.

Podmínky přihlášení:

věk 18 let (doložitelný) *
zdravotní způsobilost (potvrzení)
vyplněná přihláška

Doba trvání kurzu:

2 – 3 měsíce

Závěrečnou zkoušku u zkušebního komisaře je nutné zaplatit na pokladně MěÚ ve Žďáru nad Sázavou. Správní poplatek činí 700 Kč.

* žadatel může nastoupit do kurzu nejdříve 3 měsíce před dovršením 18 let, přičemž je nutný podpis zákonného zástupce na přihlášce

Charakteristika kurzu:

Osobní vůz + přípojné vozidlo nad 750kg (pro držitele skupiny B)
Jízdní soupravy složené z motorového vozidla skupiny B a přípojného vozidla jehož maximální přípustná hmotnost  převyšuje 750 kg jízdní soupravy, které nespadají pod skupinu B

Podmínky přihlášení:

věk 18 let (doložitelný) *
zdravotní způsobilost (potvrzení)
vyplněná přihláška

Doba trvání kurzu:

1 – 2 měsíce

Závěrečnou zkoušku u zkušebního komisaře je nutné zaplatit na pokladně MěÚ ve Žďáru nad Sázavou. Správní poplatek činí 700 Kč.

 

 • Děsí vás, jak zvládnete 3 pedály, když máte jen dvě nohy? Tak zkuste AUTOMAT.
 • Máte řidičský průkaz a nikdy jste neřídili auto s automatickou převodovkou? Přijďte k nám na kondiční jízdy.
 • Jsme jediná autoškola ve Žďáru nad Sázavou, která vlastní výcvikové vozidlo i s automatickou převodovkou.

Proč jsme zavedli AUTOMAT? Chtěli jsme dát šanci také těm uchazečům, kteří se v začátcích své řidičské kariéry stresují s klasickým řízením.
Také jsme chtěli dát možnost uchazečům se zdravotními problémy či hendikepem, které omezuje zvládání klasického řazení bez nutnosti přestavby vozidla na ruční ovládání.

K získání  řidičského oprávnění pro vozidla s automatickou převodovkou B-automat je podmínkou absolvovat jízdy a následně zkoušky z praktické jízdy na vozidle s automatickou převodovkou.
V řidičském průkazu budete mít vyznačeno “omezení skupiny B na řízení pouze vozidel s automatickou převodovkou”.  Pokud se rozhodnete v budoucnu pro řidičské oprávnění i s manuální převodovkou, stačí zvládnout jen doplňkovou zkoušku z jízdy s autem s manuální převodovkou (bez psaní testu a nehrozí ztráta řidičského průkazu).